KENDİME GÜLDÜĞÜM DE OLUYOR AĞLADIĞIM DA
Image

KENDİME GÜLDÜĞÜM DE OLUYOR AĞLADIĞIM DA


 

1.Sizi bugüne kadar hangi projede izlesem, deyim yerindeyse oyunculuğunuzla döktürüyorsunuz. Neredeyse hiç ortalama denecek bir performansınıza denk gelmedim. Kimi oynarsanız oynayın, o olduğunuza direkt ikna oluyorum. Elbette oyuncunun görevi zaten bunu sağlamak ama neticede her oyuncu için bunu söyleyemiyoruz. O yüzden bunu nasıl sağlıyorsunuz diye başlamak istiyorum? (Özel bir yönteminiz, çalışma tekniğiniz var mı?)

1-Bir oyuncu daha ne ister? En çok duymayı arzu ettiğimiz yorumlardan biri bu. Öncelikle çok teşekkür ederim. Seyirci bana bunu hep söyler, sizden başkası bu karakteri oynayamazdı diye. Tabi oynardı ama başka türlü olurdu. Ben oradaki iltifatı anlıyor ama çok da ciddiye almayıp işimi yaptığımı düşünüyorum. Ben bir hikaye anlatıcısıyım, bir oyun kurucuyum. Amacım hikayemi seyredilir yapmak. Canlandırdığım kadına inandırmam lazım. Özel bir tekniğim yok. Yıllardır kendime göre geliştirdiğim, hislerimle gözlemlerimle uyguladığım bir sistem var, dramaturjisini iyi yapar, katmanlarına inmek isterim. Adı üstünde, ancak öyle “canlandırabilirim” o kurgu senaryoyu. Oynadığım her karakterde bir gökkuşağı yaratıyorum kendi içimde. Bu gökkuşağının renklerini gösterebiliyorsam başarmışım demektir.

2.İstanbullu Gelin’den sonra “Bir sonraki işim dram olsun istiyorum” demiştiniz. Ama yine komedi yanı ağır basan bir rolle karşımızdasınız. Aydan karakterinin neyi tavladı sizi?

2-Aydan’ın da bir dramı vardı Aslında ama o aksta çok kalmadık. Ben daha çok tasarım giyen, süslenen bir kadın da düşlemiştim, Senem’in bir sezonu eşofmanla geçince dişiliği özlediğimi farkettim. :) şimdi de başka bir karakteri imgelemeye başladım. O da gelecek..

3.İzlerken siz de kendinize gülüyor musunuz diye merak ediyorum. Tamamen yabancılaşarak kendinizi izleyebiliyor musunuz? (Bazı oyuncular kendini izleyemediğini söyler mesela)

3-Kendimi üst üste izlemeye bayılmıyorum ama ne yaptığıma bir bakıyorum tabi. Ve evet belki utanç verici ama kendime güldüğüm oluyor ağladığım da.. :)) Bazen kendinize aferin vermeniz lazım, hep dövmek olmaz.

4.Bazen tüm iyi koşullar bir arada sağlansa da o iş yine de tutmayabiliyor. Bazen de tam anlamıyla yürüyüp gidiyor. Sen Çal Kapımı, izleyiciyi nereden yakaladı sizce? Bu kadar izlenmesini nelere bağlıyorsunuz?

4-Başrol oyuncularımız çok sevilip takip ediliyor. Aralarında güzel bir kimya var. Karakterler genelde güzel oturdu, oyuncular rollerini güzel giydi. Senaristler romantik komedi matematiğini iyi biliyorlar. Cıvıl cıvıl renkli bir yaz dizisi olarak başladı, kışın da güçlü rakiplerle arenada çarpışıyor.

5.Aydan, bir kadının en önemli silahının stili olduğunu düşünenlerden. Sizin stil tarifinizi merak ediyorum. Nasıl bir insan için “İşte bu!” dersiniz?

5-Aydan’ı öyle olmaya biraz da ben zorladım, kostüm ekibimiz ve çalıştığım tasarımcılar onu stil sahibi yaptı diyelim. Beğenmediğim kıyafete karşı çıkma hakkım artık olsun diye oynadığım karakterin tarzında da biraz söz sahibiyim diyebilirim. Yakıştırmak burada kilit sözcük. Stil sizin tavrınıza, tarzınıza uyandır.

6.Peki gerçek hayatınızda ne kadar ilgilisiniz desem? Dış görünümünüze mesai harcamayı sever misiniz? Dışarıdan çabasız bir duruşunuz var ama bazen o görüntüyü sağlamak için de çaba gerekebiliyor