GARFIELD’I EN İYİ SESLENDİREN
Image

GARFIELD’I EN İYİ SESLENDİREN


Gazeteci Behlül Aydın’ın Hürriyet Gazetesi Kelebek ekinde her hafta sonu ünlü isimleri ağırladığı “Bunları Biliyor muydunuz?” köşesinin bugünkü konuğu Adnan Biricik…

* Sanat hayatına sayısız tiyatro oyunu ve dizi-film sığdıran duayen sanatçı Adnan Biricik, 44 yıldır devlet sanatçısıymış.

* Türkiye’de Garfield’ı konuşan ilk dublaj sanatçısı olan Biricik’in “Avrupa’nın En İyi Garfield Seslendirmesi” sertifikası varmış.

* 5 yıldır ney üflüyormuş.

* 2019 yılında Dramatik Yayınları’ndan çıkan “Cancağızım” isimli şiir kitabı varmış.

* Adnan Biricik’in pipo koleksiyonu varmış.

* Adnan Biricik, evinde bir odasını atölye haline getirerek boş zamanlarında epoksi, deri ve ahşap işlemeleriyle ilgileniyormuş. Yaptığı mumluk, anahtarlık ve ev için dekoratif ürünleri arkadaşlarına hediye ediyormuş.

* Adnan Biricik’i hala Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı Nizamettin Güvenç karakteri ile hatırlayıp yolda durduranlar oluyormuş.

* “Küçük yaşlarda yavrukurt olarak izcilik yaptım. Biraz büyüyünce çekme karavana ardından moto karavana geçtim.” diyen Adnan Biricik’in Türkiye’de ve Yunanistan’da karavanla gitmediği yer kalmamış.

* 2006 yılında ise karavan sevdası yerini teknelere bırakmış. Amatör denizci belgesi, KMT ehliyetini de alan Biricik, 15 sene içerisinde en uzun seyrini Ayvalık’a giderek yapmış.

* Adnan Biricik’in hayalleri arasında komedi dizisinde rol almak ve Cebelitarık’a kadar eşiyle kendi yelkenleriyle denize açılmak varmış.

* Adnan Biricik’in ilk evliliğinden 28 yaşında (Derin) bir oğlu, ikinci evliliğinden ise 18 yaşında bir kızı (Deniz) ve 15 yaşında bir oğlu (Doruk) varmış.