ZEYNEP ELÇİN’LE GÜZELLİK SOHBETİ
Image

ZEYNEP ELÇİN’LE GÜZELLİK SOHBETİ


Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin Pınar'ı Zeynep Elçin ile güzellik rutini, makyaj stili ve beslenme alışkanlıkları hakkında bir sohbet gerçekleştirdik.

Güzellik rutini deyince aklınıza ne geliyor? Sağlıklı bir cilt, sağlıklı saçlar ve sağlıklı bir gülüş. Özel bir bakım rutininiz var mı?

Evet, kendimi daha iyi hissetmek için bir bakım rutinim var. Temizleme jelimi, antioksidan içerikli nemlendiricimi, olmazsa olmaz güneş kremimi ve dudak bakım kremimi mutlaka düzenli olarak kullanırım.

Saçlarım için ise ayda bir uyguladığım yoğun nemlendirici maskelerin dışında günlük hoş kokulu kolay tarama saç spreylerinden kullanmaya bayılıyorum. Ayrıca gün içinde de ellerimi sıklıkla nemlendiriyorum.

Asla uygulamam dediğiniz bir makyaj stili var mı? Hayır, tam aksine farklı stillerde makyajlar denemeyi severim. Sevdiğim ve çoğunlukla uyguladığım bir tarzım olsa da yeni stil görünümlerine açığım. Farklı görünümlere sahip olmanın işime de katkısı olabiliyor.

Beslenmenizle ilgili nelere dikkat ediyorsunuz? Özellikle taze ve organik ürünler kullanmaya çalışıyorum. Gün içinde mutlaka bol su içerim. Etten ziyade daha çok sebze tüketmeyi seviyorum. Hafif, besin değeri yüksek yiyecekleri tercih ediyorum.

Pandemi döneminde evde hazırlanan maskeler popüler oldu. Sizin böyle bir reçeteniz var mı? Özellikle bu dönemde ben de bazı şeyler denedim (gülüyor). Yoğurt, yumurta, salatalık ya da meyve posası gibi karışımlar… Ancak düzenli hale gelemedi maalesef. Alternatif tıbbın faydalarına inanıyorum fakat alışkanlık edinmek kolay bir süreç değil. Dolayısıyla, ara ara vaktime ve moduma uyan denemeler yapmaya çalışıyorum.

Spor rutininiz var mı? Esnetme, germe, dönme ve bükülme gibi pozisyonlarla baskı ve gevşeme yoluyla endokrin sistemini ve yedi çakrayı uyaran, antik çağlardan bu yana devam eden bir tür yoga pratiği olan Tibet'in beş ayinini uyguluyorum, nefes teknikleri çalışıyorum ve proje bağlantılı spor düzeni programlıyorum.

Makyaj stilinizi nasıl tanımlarsınız?

Günlük hayatımda sıcak tonlar tercih ediyorum. Cildimi yormayan soft bir makyaj stilim var.

Bunun yanı sıra kırmızı dudaklar, dumanlı gözler, natürel renkler, 60’ların makyaj stillerini de çok seviyorum.

Güzelliğinden ilham aldığınız kadınlar var mı?

Grace Kelly ve Scarlett Johansson.

İkonik görünüm deyince aklınıza ilk hangi oyuncular geliyor? Neden?

Türkan Şoray ve Angelina Jolie. Angelina Jolie’nin her rolü farklı bir bakış açısıyla değerlendirmesi, rolü o şekilde üstlenmesi ve atletik yapısını her zaman doğru kullanması beni etkiliyor.

Türkan Şoray'ın ise ona has duygularıyla bakan gözlerinin arkasındaki saf dişiliği ve konuşma zarafeti her daim beni etkilemiştir.

Nasıl kokuları tercih ediyorsunuz?

Koku sanattır ve benim için her stilin tamamlayıcı kokusu farklıdır. Dolayısıyla benimle bütünleşen farklı parfümleri keşfedip kullanmaya çalışıyorum. Meyvemsi, oryantal, çiçeksi, ferahlatıcı kokuları daha çok seviyorum.

Kaynak: InStyle dergisi Temmuz 2021

Röportaj: Selin Çatay

Fotoğraf: Muhsin Akgün