YAĞMUR ÜN’ÜN GÜZELLİK SIRLARI
Image

YAĞMUR ÜN’ÜN GÜZELLİK SIRLARI


YAĞMUR ÜN’ÜN GÜZELLİK SIRLARI 

▪Güzellik konusunda size en çok kim ilham veriyor?  

Annemden sonra kesinlikle doğa. Doğanın vakitlice uyanıp vakitlice örtü değiştirmesi ve her şeyi akışına bırakması olağanüstü değil mi?  

▪Güzellik tüyolarını ilk kimden öğrendiniz? 

Erken yaşlarda mesleğim sebebiyle yapılmaya başlanan makyajlar ve sürekli iç içe olduğum ışıklardan cildimi korumam gerektiğini küçük yaşlarımda farkettim.  Aslında kendi kendime cildimi tanıyarak öğrendim ve mümkün olduğunca araştırarak diyebilirim. 

▪Sosyal medya ve yarattığı güzellik algısı ile ilgili ne düşünüyorsunuz? 

Sosyal medya doğru kullanıldığı sürece çağın en muhteşem platformlarından biri. Fakat moda ve güzellik kavramlarının belli ölçülere ve kalıplara ait olmadığını düşünüyorum.  

Güzellik, insanın zinde ve sağlıklı hissettiği sürece hep vardır. İnsan kendini o gün gerçekten nasıl hissediyorsa öyle giyinmeli öyle makyajını yapmalı ; sosyal medya için değil..  

▪Hayatımızda önemliliği git gide artan etik, sürdürülebilir, organik gibi kavramlarla güzellik rutininizde bir değişiklik yaptınız mı?  

Kullandığım ürünlerde özellikle dikkat ettiğim bazı kimyasalların olmamasına çok uzun zamandır dikkat ediyorum. Organik tanımı o kadar çok kullanılmaya başladı ki bu konuda güvendiğim markalardan şaşmamaya çalışıyorum. Ürün içeriklerini ve paketlerini özenle seçen, çevre dostu ürünleri kullanma bilinci umarım en kısa sürede çok daha geniş bir kitleye yayılır. 

▪Kışın nasıl bir cilt bakım ve makyaj rutininiz var? 

30 faktör Güneş koruyucum yaz kış benimle. Cildimi set harici serum+nemlemdiricim ile rahat bırakmaya çalışıyorum. Makyaj öncesi kesinlikle tüm bu uygulamaları yapıyorum ki hem cildimin ürünlere karşı korunması için hem de mükemmel bir baz için ideal. Allık,lipbalm ve rimelim günlük rutin için bana oldukça yeterli oluyor. Özel günler ve setim harici detaylı makyaj yapmıyorum. 

-Vazgeçemediğiniz cilt bakım uygulaması veya ürünü hangisi? 

Yüz yıkama jeli :Lait-Crème Moussante Gezichtsreiniging 

Tonik: Avene 

Nemlendirici :embryolisse lait creme concentre 

Peeling:avene gentle exfoliating gel 

Shiseido Waso Beauty Sleeping Mask Gece Maskesi 

-Okuyuculara güzellikle ilgili ne gibi tüyolar verebilirsiniz? 

Cilt ve ruhun ortak ilacı mutluluk. Tabii günlük bakım rutinlerine ihtiyacımız var ama gülümsemek herkesi güzel kılar.  

Düzenli uyku, öğünlerimizin içindeki vitaminler, doğru ürün( sonuçta her ürün herkese iyi gelecek diye bir şey yok en çok hatayı birbirimize bana çok iyi geldi sende al diye tavsiyeler vererek yapıyoruz, bu her ürün için geçerli değil) cildimizi iyi tanımak  

▪Yaşlanma karşıtı uygulamalara ve estetik müdahalelere sıcak bakıyor musunuz? 

Akışa bırakmak kadar güzeli yok. Ama herkes kendini nasıl mutlu hissedecekse öyle yaşamalı diyerek herkese saygı duyduğumu da eklemek isterim. Belki ufak müdahaleler daha şık ve doğru sayılabilir  :)  

▪Geleneksel, evde yaptığınız doğal bir bakım ürünü var mı? 

Kahve peelingi vazgeçilmezim . Saçlarım için bal zeytinyağı yumurta karışımı yapıyorum.  

▪Ne tür kokuları beğeniyorsunuz? Şu anda hangi parfümü kullanıyorsunuz? 

Samimi, feminen bir duygusallık yaratan heyecan ve neşe birleşimi kokuları seviyorum. Genellikle baharatlı kokular kullanıyorum ve yıllardır vazgeçilmezim 

“Calvin Klein Euphoria Liquid Gold” 

Calvin Klein 

▪Nasıl bir beslenme ve spor rutininiz var? 

Karbonhidratlara karşı bir zaafım var. Midemi çok doldurmadan sevdiğim her şeyi az da olsa tatmayi tercih ederim. Yoğun iş temposunda malesef bazen öğün ağladığım da oluyor tabii. Boyle zamanlarda enerjimi Türk kahvesi içerek alıyorum. Henüz bir rutine girmese de pilates yapıyorum, yazları ise yüzmeyi çok severim. 

Röportaj: Selin Çatay 

Fotoğraf: Onur Doğu