USTA OYUNCU NEVRA SEREZLİ VE OĞLU MURAT SEREZLİ HAYRANLARIYLA BULUŞTU
Image

USTA OYUNCU NEVRA SEREZLİ VE OĞLU MURAT SEREZLİ HAYRANLARIYLA BULUŞTU


USTA OYUNCU NEVRA SEREZLİ VE OĞLU MURAT SEREZLİ HAYRANLARIYLA BULUŞTU

Usta sanatçı Nevra Serezli ve oğlu Murat Serezli, Anneler Günü'nü Maltepe Park Alışveriş Merkezi'nde kutladı. Banu Noyan organizasyonuyla düzenlenen söyleşide usta sanatçılar sevenlerinin sorularını yanıtladı. Maltepe Park ziyaretçileri Nevra ve Murat Serezli'ye büyük ilgi gösterdi. AVM'yi hınca hınç dolduran kalabalık, ünlü sanatçılarla fotoğraf çektirip imza alabilmek için birbirleriyle yarıştılar. Nevra Serezli'ye bir grup genç Anneler Günü nedeniyle çiçek hediye etti. Maltepe Park Alışveriş Merkezi yönetim ekibi de usta sanatçıya anneler günü hediye takdim etti.

'Milyon dolar verseler beni satın alamazlar'

Önce Dağ 2 filmi ile gişede ardından da Savaşçı dizisiyle reytinglerde büyük başarı elde eden Murat Serezli, "Amerikan askerini oynar mısınız" sorusuna şöyle yanıt verdi: " Her oyuncunun hayalinde Amerika'da büyük yapımlarda oynamak yatar. Bir Amerikan askeri rolü geldiği zaman o filmin dünyaya ne mesaj verdiğine bakarım. Milyon dolarlara bile beni satın alamazlar. Ama o filmde benim inançlarıma aykırı bir şey yoksa, ulusumla, milliyetçiliğimle, inandığım değerlerle ilgili ters bir şey yoksa oyuncu her şeyi oynayabilmeli. Gay de oynayabilirim ama bu gay olduğum anlamına gelmez ya da bir filmde ülkenin düşmanını da oynayabilirim. Benim için filmin mesajı önemli."

'Asker işlerinin çıkışına Dağ 2'nin gişesi etken oldu'

"Savaşçı dahil, ekrandaki askeri işlerin çıkışında, Dağ 2'nin gişe başarısının etken olduğunu düşünüyorum" diyen Murat Serezli, "Dağ 2 benim için kariyer tanımlayan bir rol oldu. Çok uzun süre hazırlandığım, her nefes alışına kadar özendiğim bir karakter. Atatürk ilkelerine bağlı, onurlu ve şerefli, kahraman komutan imgesini gururla oynadım" şeklinde konuştu.

'Oyunculuk beni seçti'

Rol aldığı projelerdeki performansıyla dikkat çeken Murat Serezli, "Oyunculuk beni seçti. Demek ben tüm gençlik yıllarımda kaçtığımı sanmışım" dedi.

'Murat'a tam not verdim, sınıfı geçti'

Savaşçı dizisinde oğlu Murat Serezli'yi izlerken heyecanlandığını belirten Nevra Serezli, "Çok gurur duyuyorum. Bugüne kadar hiçbir falsosunu yakalamadım, geçer not verdim, sınıfını geçti. Bunu çok iddialı söylüyorum Murat'ı 10 numara buluyorum. Çünkü çok doğal, çok sıradan ve hepimizin de görebileceğimiz insanları yaratıyor" dedi.

'Yaşayan karakteri oynayın, karikatür tipler yapmayın'

Serezli ayrıca, " Hayatım boyunca benden öğüt almak isteyen oyunculara ve tiyatroculara Metin’in de hep söylediği şeyi söylerim “yaşayan karakterleri canlandırın, karikatür tipler yapmayın" diyerek gençlere de öğüt verdi.

'Kadınlarda Bergüzar ve Beren, erkeklerde Kıvanç Tatlıtuğ'

Usta oyuncu en beğendiği oyuncuların başında Yıldız Kenter'i söyledi. Yeni jenerasyonda ise "Bergüzar Korel ve Beren Saat’i çok beğeniyorum. Erkeklerden ise Kıvanç Tatlıtuğ. Bir numara o... Yani Murat’tan sonra bir numara. Kıvanç’ı çok takdir ediyorum kendini çok geliştiriyor. Sinema ve ekrana çok yakışıyor" sözleriyle beğendiği isimleri sıraladı. Murat Serezli ise aynı soruya, "Nur Sürer, Mehmet Özgür, Okan Yalabık, Berrak Tüzünataç ve Ozan Güven'in Masum ve Fi dizilerindeki performanslarını beğenerek izledim. Cem Yılmaz, Cengiz Bozkurt, Yılmaz Erdoğan, Guven Kıraç, Farah Zeynep Abdullah, Işıl Yücesoy ve Tülin Özen'i çok beğeniyorum" yanıtını verdi.

'Erkekleri mutlu etmenin sırrı...'

Bir hayranı Nevra Serezli'ye "Nasıl bir kayınvalidesiniz" diye sordu. Serezli de "Ben çok iyi bir kayınvalide olduğumu düşünüyorum. İşlerine karışmayan, çok fazla hayatlarına girmeyen ama çaktırmadan da fikrini söyleyen bir kayınvalideyim. Benim çok güzel bir gizleme taktiğim vardı. Bu sayede Metin’le de 45 sene evli kaldık. Her kararı Metin vermiş gibi gösterip aslında bütün kararları ben veriyordum. Erkekleri mutlu etmenin yolu bu" yanıtını verdi.

'Evlilik programları kötü kurgulanmış sit-com'

Son dönemde sürekli tartışılan evlilik programlarıyla ilgili görüşlerini açıklayan Nevra Serezli, "Bu tür programları çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Çünkü gerçekçiliğine inanmıyorum. Öyle bir yerde evlenip beraber olmaya hiç inanmıyorum. Kötü kurgulanmış sit-comlar diye düşünüyorum. Çok faydası olduğuna da inanmıyorum" dedi.