MAG DERGİ AĞUSTOS SAYISINDA
Image

MAG DERGİ AĞUSTOS SAYISINDA


Erkenci Kuş dizisinden sonra şimdi de başka bir fenomen dizi olan Bay Yanlış’ta, hayat verdiği sempatik karakterle tanıdığımız başarılı oyuncu Anıl Çelik, kendisiyle ilgili merak edilenleri MAG okuyucuları için yanıtladı.

Sizi biraz yakından tanıyabilir miyiz? Nasıl başladı oyunculuk serüveniniz?

15 Aralık 1987 Ankara doğumluyum ilk orta ve lise eğitimimi Ankara'da tamamladım. O dönem ailemle birlikte sürekli tiyatro temsillerine giderdik ve o sürede tiyatroya olan ilgim başladı. İlerleyen süreçte ise tiyatronun mesleğim olması fikri oluştu ve bu doğrultuda Ankara Sanat Tiyatrosu’nun kursiyerlik sınavına hazırlandım ve birçok şeyi öğrendiğim AST ‘ta eğitimime başladım.. Bu sürecin devamında TRT’de günlük dramalarda kamerayla da tanışmış oldum. Eğitimim tamamlandığında İstanbul da Beykent Üniversitesi oyunculuk bölümüne girerek İstanbul'daki maceraya atılmış oldum ve hayatıma burada devam etmekteyim

Bay Yanlış dizisi çok güzel tepkiler alıyor… Nasıl gidiyor çekimler?

Dizimiz yeni başladı, Bay Yanlış bir önceki projemiz olan Erkenci Kuş’un Yapımcısı olan Gold Film’e ait bir proje. Kamera arkası ekibimizin %90'ı bir önceki projemizdeki isimler bu yüzden bir adaptasyon sorunu yaşamadım. Yönetmenlerimiz Deniz Yorulmazer ve Beste Sultan yeniliğe ve fikirlere açık oldukları için senaristimiz Aslı Zengin de bu alanların sağlanabileceği durumları kaleme aldığı için üretip daha da eğlenceli hale getirebiliyoruz.. Can da bu konuda çalışması keyifli ve size alanlar açan bir oyuncu o yüzden benim için Bay Yanlış gayet keyifli geçiyor, seyirci de diziyi kabullendi ve sevdi daha iyi olmak İçin hep beraber üretiyoruz..

Dizi sektörünü nasıl değerlendiriyorsunuz? Dijital platform, televizyon dizilerini nasıl etkiledi?

Açıkçası yeni bir mecranın hayatımıza girmiş olması gayet heyecan verici ve olumlu benim açımdan.. Dijital mecrada da keyifle takip ettiğim yapımlar var. Seyirciye bir şeyler ulaştırabildiğimiz sürece mecraların çok da bir önemi kalmıyor aslında. Bu tarz gelişmeler yenilikler rekabeti sesliliği ve kaliteyi arttırır.

Kendinizi üç kelime ile anlatacak olsanız nasıl tarif ederdiniz?

Kendime dışardan baktığımda neşeli bi insan olarak görüyorum aslında. Fakat “dertleri”de olan kendini sürekli geliştirmeye çalışan bir insanım bu ülkede insanların mutlu olmasını istiyorum.. Sorunun içeriğinden çıkmış olabilirim fakat bunları söylemek geldi içimden.

Kendinizde en sevmediğiniz özelliğiniz nedir?

Bazen tembel bir insana dönüşüyorum belki o an içinde bulunduğum durumlarla ilgili olabilir ama bunu da aşmaya kişisel gelişimimi devam ettirmeye çalışıyorum.

Bir süper kahraman olmak isteseniz hangisi olurdunuz?

Açıkçası bir süper kahraman hayranlığım çocukken de olmadı. Fakat Ninja Kaplumbağlara bayılırdım. Ekip dayanışma yardımlaşma huyum ordan geliyor olabilir:) onlardan biri olmak isterdim sanırım.

Aşk kelimesi sizin için ne ifade ediyor?

Aşk kelimesi yaşamı, nefesi, tüm duyguları barındırıyor benim için. Etrafımızdaki her şeye sevgi ve aşk beslemeliyiz bence..

Ankara mı, İstanbul mu?

Ankara farklı bir şehir benim için. Fakat bunu popülist bir yerden söylemiyorum. Ben Ankara'da büyüdüm o şehrin izleri var bende sadece o kadar.

Bu yaz için tatil planlamalarınız neler?

Bu yaz çalışıyorum o yüzden net bir tatil planım yok.. Çekim tarihlerinde belli boşluklar oldukça Ege’ye giderim diye bir düşünce var sadece.