İÇİMDEKİ ÇOCUĞU KAYBETMEDİM
Image

İÇİMDEKİ ÇOCUĞU KAYBETMEDİM


Dizi ve filmlerin enerjik ve bir o kadar da şeytan tüylü oyuncusu Kadir Polatçı 8 aydır babalık heyecanı yaşıyor. Baba olduktan sonra hayatında çok büyük değişiklikler olduğunu söyleyen Kadir Polatçı ve eşi Marianna Polatçı ile ebeveynlik maceralarını konuştuk.

- Öncelikle bu yazı nasıl geçirdiğinizden başlayalım? Neler yapıyorsunuz?

En zor soruyu en başta sormuşsunuz :) Karımın ve benim hayatımızda ilk kez ne yedik ne içtik nereye gittik günler nasıl geçti ya da geçiyor haberimiz yok. Tamamen bebeğimize odaklıyız ve sadece onun iyi olması için uğraşıyoruz bu arada yaz mı geldi haberimiz yoktu.

- Evlendikten ne kadar süre sonra bebek sahibi oldunuz?

Evliliğimizin üçüncü yılında çocuk sahibi olduk.

- Pandemi döneminde bebek sahibi olmak nasıl bir hismiş, ailelerle rahat görüşebildiniz mi? Doya doya torun sevgisi yaşayabildiler mi?

Pandemi sürecinde çocuk sahibi olmak inanılmaz iyi oldu. Her gün her saat çocuğumuzla birlikteyiz, birbirimizi çok iyi tanıdık. Onun büyüdüğüne şahit olmak mükemmel bir his. Torun sevgisine gelirsek annem ve babam arka sokakta oturuyorlar o yüzden bir problem ya da görememe durumu olmadı.. Fakat yakın çevremiz, arkadaşlarımız maalesef hala kucaklarına alamadılar bile.

- Babalıkla annelik arasındaki en temek fark ve en çok benzeyen özellik nedir sizce?

Annelikle babalık arasındaki fark sorgulanacak kadar küçük değil bence. Ben hayatım boyunca bu derece bir fedakarlık örneğine rastlamadım. Neredeyse tüm sorumluluk annede diye düşünüyorum. Ortak özelliğe gelirsek; KORKU. Ona bir şey olacak diye çok korkuyoruz.

- Erkeklerin baba olunca “içindeki çocuğun ortaya çıktığı” söylenir… Bu durum sizde de gerçekleşti mi? Çocukla çocuk olup türlü muzırlıklar yapıyor musunuz?

Ben içimdeki çocuğu hiçbir zaman kaybetmedim aksi durumda mesleğimi de yapamam zaten. Birçok insan gibi ben de bebekleri ve çocukları çok severim. Mevzu bahis kendi çocuğum olunca da onun için yapamayacağım şey yok. Onun mutluluğu her şeye bedel.

- Eşinize sormak istiyorum; hamilelik haberini Kadir Bey’le nasıl paylaştınız?

Merhaba. Başım çok ağrıyordu ve hemen eşimle paylaştım durumu. O da hemen muayene olmam için acile götürdü beni. Kan tahlilleri yapıldı ve sonuçlar çıkana kadar bir serum takıldı. Serum odasında sonuçları beklerken, doktor ve iki hemşire gülerek yanımıza geldi. Biz bir anlam verememiştik ve o sırada kendi aramızda videolar çekip eğleniyorduk. Videonun açık olduğu o sırada doktor 4 haftalık hamile olduğumu söyledi. Tesadüf eseri bu güzel anı belgelemiş olduk ve tüm tepkimiz video olarak elimizdeydi. Bizim için çok özel bir andı.

- Hamileliğiniz nasıl geçti, zorlandığınız anlar oldu mu?

Hamileliğim çok rahat geçti. ((ilk üç ay yaşadığım baş ağrılarımı saymazsak) Kadir bu süreçte çok yardımcı oldu. Ben de hiç durmadım zaten son güne kadar işimi yapmaya devam ettim. Modacıyım ve işimi severek yapıyorum. O yüzden bu tatlı süreci hiç zorlanmadan geçirdim.

- Kadir Bey, hamilelik süresi boyunca eşinize nasıl destek oldunuz?

Eşimin hamileliği boyunca sağ olsun bana çok destek oldu. (gülüyor) Çünkü ben eşimden daha çok hamileydim sanki.

- Hamilelik sürecinde kadınlarla beraber erkeklerin de kilo aldığı söylenir, sizde de bu durum gerçekleşti mi?

Mesleğim ve bakış açımdan ötürü kilo almak benim için olabilecek en son şey. Her zaman beslenmeme çok dikkat ederim. Zaten eşim de doğuma kadar çalıştı ve aşırı kilo almadı.

- Doğum nasıl gerçekleşti, doğuma girdiniz mi?

Bunu hiç sormayın bana. :) Marianna 1 tane doğurdu, ben 9 tane… Hayatımda böyle büyük bir heyecan ve korku yaşamamıştım. Doğum tam olarak 18 saat sürdü. Normal şartlarda doğuma girecektim ama sadece perdenin arkasında durabildim. İkisinin de iyi olduğunu öğrendiğimde yaşadığım sevinci anlatamam.

- Kızınızın bakımıyla ilgili eşinizle görev paylaşımı yapıyor musunuz? Bebek bakımıyla ilgili sizin göreviniz neler?

Belirli bir görev dağılımı yapmıyoruz aslında. Eğer evdeysem, elimden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorum ama en sevdiğim şey kızımın altını değiştirmek. Gülücükler eşliğinde tamamlıyoruz.

- Marianna Hanım, sizce Kadir Bey nasıl bir baba?

Öncelikle çok iyi bir insan ve çok iyi bir eş. Bu özelliklere sahip bir insan kötü bir baba da olamaz. Taa ki Victoria ağlayana kadar J Ağlayınca hemen kucağıma verip kaçıyor.

- Kızınızın ismine nasıl karar verdiniz?

Her ebeveyn gibi biz de çok zorlandık isim bulmakta. Fakat kızımızın doğumuna günler kala bir gecede karar verdik ve ikimiz de ikna olduk. Çok da sevdik..

- Kızınız çift dil öğrenerek mi büyüyor?

Hayır galiba sadece Rusça konuşacak. Annesi ne dese anlıyor, ben bir şey söylediğimdeyse ekşi ekşi yüzüme bakıyor.

- Bebeğinizle 24 saat yalnız başınıza geçirebilir misiniz? Yoksa bir yardımcıya ihtiyaç duyar mısınız?

Benim ödüm kopar. 24 saat yalnız kalsak polisi bile arayabilirim