GÜZEL BAKABİLMEK EN BÜYÜK KIYMET
Image

GÜZEL BAKABİLMEK EN BÜYÜK KIYMET


GÜZEL BAKABİLMEK EN BÜYÜK KIYMET

İnsanda uyandırdığı ilk his çok güzel… Ama bakıp geçebildiğiniz bir güzellik değil onunki. Durup düşündürüyor. Sadece Instagram’da paylaştığı fotoğrafların altına yazdıklarıyla bile insanda ekstra bir merak uyandırıyor. Onu, 14 yıldır Kanal D’nin fenomen dizisi ‘Arka Sokaklar’da Zeliha rolünde izliyoruz. Ama geçen zaman içinde kendini kesinlikle Zeliha’ya hapsolmuş hissetmediğini, aksine oynamanın hep büyük özgürlük sunduğunu söylüyor. Yüsra Geyik ile hem ‘Arka Sokaklar’da hem de biraz onun iç dünyasında gezindik.

Siz olsanız Yüsra’ya ilk ne sorardınız?

Kendime “Nasılsın?” diye sorardım. Kimse gerçekten bu sorunun cevabını merak edip sormuyor...

Nasılsınız?

Çok teşekkür ederim, iyiyim. ‘Yeni dünyaya’ yakışacak kadar iyiyim (Gülüyor).

16 yaşında girdiğiniz ‘Arka Sokaklar’ setinde 14 yılınızı doldurdunuz. Kariyer yolculuğunuzda, sizi büyüten şey bütünüyle ‘Arka Sokaklar’ oldu diyebilir miyiz?

Bunun cevabını tam olarak ben de bilemiyorum. Serüvenimiz bir gün biterse, elbette bitecektir. Kahramanlarımız, sonuçlarını o zaman anlayacak bence. O kadar sene bir dizide, o insanlarla, o işi yapmak, büyümek, gelişmek ne demekmiş, daha iyi göreceğiz.

ARTIK ‘BİR ŞEY’ OLMAK İSTEMİYORUM ŞİMDİ ANLIYORUM…

O HAL, OKYANUSKEN SU DAMLASINA “EYVALLAH” DEMEKMİŞ

“Benden bir şey olursa bu insanlar sayesinde olacak” demişsiniz dizideki rol arkadaşlarınız için. Geldiğiniz noktada “Benden bir şey oldu” diyor musunuz?

Benden ancak ‘ben’ olur. Daha azı ya da fazlası yok. Keşke ‘ben’ olabilse...

“Bir ben vardır bende, benden içeri” demiş ya Yunus Emre. Olabilmek ne mümkün öyle... Ama varsa bir hayalim, içerideki beni görmektir. Nasip olursa eğer, yaşadığım her şey, bulunduğum her yer ve benimle temas eden herkesle ilgilidir.

Sağ olsunlar, var olsunlar. Artık bir şey olmak istemiyorum (Gülüyor). O hal, okyanusken, su damlasına eyvallah demek gibiymiş. Yeni fark ediyorum.

KENDİMİ ZELİHA’YA HAPSOLMUŞ HİSSETMİYORUM

Dizide Hüsnü Çoban’ın kızı Zeliha rolündesiniz. Kendinizi zaman zaman Zeliha’ya hapsolmuş gibi hissediyor musunuz? Sıkıldığınız olmuyor hiç?

Sıkılmak, hislerimi anlatan doğru kelime mi, bilmiyorum. Ama içimde başka karakterleri ve durumları oynamak arzusunu fazlasıyla taşıyorum. Şimdilik kendi içimde hayat veriyorum onlara. Biliyorum ki herkesle paylaşacağım günler gelecek. Ama hapsolmuş hissetmiyorum kesinlikle. Oynamak, aksine gerçek bir özgürlük… Oynarkenki kadar özgür hissettiğim hiçbir an yok.