EPISODE OKURLARI İÇİN ÖNERDİ
Image

EPISODE OKURLARI İÇİN ÖNERDİ


“Bizim Evin Halleri”, “Genco”, “Muhteşem Yüzyıl”, “Diriliş Ertuğrul” ve “Sevgili Geçmiş” dizilerinde rol alan Burak Demir, Episode okurları için önerdiği kitap, müzik ve filmleri sıraladı.

Evde kaldığımız bu süreçte önemli olan durumu kabullenmektir, kabul ettiğimiz sürece evde kendi başımıza, ev arkadaşımızla, eşimizle, çocuklarımızla verimli vakit geçirmeyi başarırız. Her zaman meslek bir tarafa, hobiler bir tarafa demişimdir. Ben kısa romanlar, hap bilgi veren kitaplar okumayı tercih ediyorum. Mesela ALFA yayınlarının ‘Büyük Fikirleri Kolayca Anlayın’ sinema, siyaset, tarih konulu birçok serisi var. En son ne okudun derseniz; Murat Menteş, Hakan Karataş’ın buluşmasıyla çıkan ‘Her Derde Deva Randevu’ keyifle okudum ve herkese öneririm.

Ara ara bir şeyler kurcalamak istiyorum diyenlere ise;

Her Sözcüğün Bir Öyküsü Var(önder şenyapılı)

Nasıl Bilirdiniz-(ntv yayınları)

Büyük sanatçıların Gizli hayatı(elizabeth lunday)

Matematiğin Kısa Tarihi-(ıan Stewart)

Müzik konusunda bence sürekli hareketli, bizi anda bırakıp, herhangi bir şey düşünmeden dans ettirecek müzikler tercih etmeliyiz. Ben oldschool yaşayan bir adamım o yüzden önerim tabii ki RocknRoll, Rock olacak.

Film önerisi için şunu söyleyebilirim;

Beni en çok eğlendiren Kuzey Avrupa’ın yaptığı traji-komik hikayeler. Her TV platformunda yer alan, yayınlanan fakat es geçtiğimiz filmler...

Bunların dışında tabii ki maket yapabilirsiniz, enstrüman çalmayı öğrenebilirsiniz. İnternette ulaşılabilecek dünya kadar bilgi mevcut.