AYTA SÖZERİ ‘EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU ÖDÜLÜ’NÜN SAHİBİ OLDU
Image

AYTA SÖZERİ ‘EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU ÖDÜLÜ’NÜN SAHİBİ OLDU


BAŞARILI OYUNCU AYTA SÖZERİ ÖDÜLE DOYMUYOR

AYTA SÖZERİ’YE BİR ÖDÜL DE MEMLEKETİ İZMİR’DEN

 

İzmir Valiliği, Kültür Turizm İl Müdürlüğü ve ASİTEM (Sinema ve Televizyoncular Meslek Birliği)’in ortak düzenlediği, Uluslararası İzmir Artemis Film Festivali’nde ödüller sahiplerini buldu.

Senaryosunu Gülse Birsel’in yazdığı, yönetmenliğini ise Ozan Açıktan’ın yaptığı “Aile Arasında” filminde Behiye Hala karakterini canlandıran başarılı oyuncu Ayta Sözeri, performansıyla bu kez de İzmir’den ödülle döndü. “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülünün sahibi olan Sözeri, “Memleketim İzmir’den aldığım bu güzel ödül için oy veren herkese çok teşekkür ediyorum. Daha iyisi için çalışmaya devam edeceğim.” sözleriyle mutluluğunu dile getirdi.

Ayta Sözeri, filmdeki performansıyla, geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen 50. Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) Ödülleri’nde ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’, 23. Sadri Alışık Oyuncu Ödülleri’nde ise ‘Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu’ ödüllerinin de sahibi olmuştu.

5,5 milyona yaklaşan seyircisiyle tüm zamanların en iyi gişe yapan Türk filmleri arasında gösterilen ‘Aile Arasında’, ‘En İyi Film’, ‘En İyi Yönetmen’, ‘En İyi Senaryo’, ‘En İyi Kurgu’, ‘En İyi Sanat Yönetmeni’, ‘En İyi Kadın Oyuncu’, ‘En İyi Erkek Oyuncu’, ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ kategorileri de dahil olmak üzere 9 dalda yarıştı ve toplamda 4 ödülü kucaklayarak festivale damgasını vurdu.

 

Aile Arasında filminin festivalden aldığı diğer ödüller:

En İyi Senaryo: Gülse Birsel

En İyi Erkek Oyuncu: Engin Günaydın

En İyi Kadın Oyuncu: Demet Evgar